Hamileler İçin Yoga

Hamilelik, 40 haftayı bulan, bir kadının hayatında büyük hormonal, fiziksel ve psikolojik değişimlerin olduğu, bir kadının edinebileceği en güzel ve şaşırtıcı tecrübelerden biridir.

Yogainn Prenatal Yoga programı, hamileliğin her anının keyfini çıkarmak için anne adayı ile bebek arasında her gün doğal olarak gelişen bağı güçlendirmenizde çok yardımcı olur.

Yoga, Sanskrit dilinde bedenin, zihnin ve ruhun birleşmesi anlamındadır. İyi bir hamilelik dönemi geçirmek için beden, zihin ve ruhun tam bir uyum içinde çalışması gereklidir.

Düzenli yapılan Prenatal Yoga, sağlıklı ve neşeli bir hamilelik geçirmenizi sağlar. Anne olmak için çıktığınız yolculukta kafanızda yanıt bulmaya çalıştığınız sorular arasında, huzurlu bir alan yaratmanızı sağlar.

Yogainn Prenatal Yoga programında, hamileliğe uygun belli asanalar (duruşlar), pranayama (nefes çalışmaları) ve meditasyon uygulamaları ile daha formda, sağlıklı, sakin ve odaklanmış olarak vücut ve zihin doğuma hazırlanır.

Programda yer alan asanalar (duruşlar) yardımı ile dayanıklılık ve bedenin esnekliği ile konsantrasyonunun arttırılması, hamilelik ile değişen ağırlık merkezine uyum sağlaması, duruş şeklinin düzeltilmesi, pelvis bölgesi ve kalça ekleminin güçlendirilmesi, gebeklikte sık rastlanan şikayet ve rahatsızlıkların minimum seviyeye indirgenmesi sağlanarak doğum sonrasında da vücudun eski haline dömesi hızlandırılır. Tüm bunların yanısıra annenin içinde gelişen bebeği ile de bütünleşmesi hedeflenmektedir.

12. haftayı tamamlamış ve doktoru tarafından yoga yapması uygun görülen her hamile, Banu Şekercioğlu tarafından hazırlanan ve verilen prenatal yoga derslerimize katılabilir.